Galéria

Dancsó megvédte címét

2006. április 02., 16:40
Megvédte világbajnoki címét Dancsó Zoltán szombaton este a horvát Dragan Frankovics ellen vívott küzdelemben. A hétmenetes harcban egyetlen percig sem forgott veszélyben a szombathelyi kick-boxoló győzelme.

Nézd meg képeinket!
A 79 kg-os, light-contact szabályrendszerű, világbajnoki címmérkőzésen a kihívó a horvát Dragan Frankovics volt, aki még csak húszéves, de már junior világbajnok és felnőtt világkupa-győztes.

A versenyzők az első két menetben ismerkedtek egymással, a harmadik menettől azonban Dancsó Zoltán egyértelműen előnyre tett szert: Dragan kisebb lábsérülést is szenvedett. A horvát harcos nem találta ellenszerét Kicsi stílusának, aki ütéseivel és rúgásaival felőrölte ellenfelét. A bírók egyhangú, 3:0 arányú pontozással Dancsó Zoltán ítélték jobbnak: a szombathelyi sportoló megvédte profi világbajnoki övét. A tervek szerint legközelebb nyáron az olaszországi világkupán lép újra tataimra.