108:77-re nyert a Falco Debrecenben

2011. november 07., 17:22

Alig 300 néző előtt lépett pályára a Falco-SZOVA KC Szombathely NB I-es kosárlabdacsapata Debrecenben a Factum Sport gárdája vendégeként a pontvadászat 5. fordulójában. A mérsékelt érdeklődés minden valószínűség szerint a két együttes közti markáns kölünbségnek volt köszönhető, ugyanis  egyértelműen a vasi sárga-feketék voltak a derbi esélyesei. Ennek megfelelően is kezdtek a szombathelyiek: főként Szabó Zsolt és Chad Timberlake kosaraira építve pillanatok alatt állva hagyták a hajdúságiakat Bencze Tamás tanítványai. A vasiak a mérkőzés első periódusában  nyújtott remeklésüknek hála gyakorlatilag 10 perc alatt eldöntötték az összecsapást, ugyanis több mint 20 pontos előnyre tettek ekkor szert. A második negyed elején ugyan picit megrázták magukat a hazaiak és sikerült némileg felzárkózniuk, ám ez csak ahhoz volt elegendő, hogy a félidő végére húszon belülre tudtak kerülni.

Térfélcsere után viszont újra a szombathelyi gárda ragadta magához a kezdeményezést és szebbnél-szebb kosarakat szórva 30 egység fölé tornázták Kálmánék a különbséget. A több mint magabiztos vezetés tudatában Bencze Tamás vezetőedző azokat  a játékosokat  is pályára küldhette,  akik korábban kevesebbszer jutottak szóhoz. A kiegészítőemberek pedig éltek is  a lehetőséggel és jól játszva tartották az előnyt. Végül a Falco 108:77 arányban diadalmaskodott Debrecenben, így a sárga-feketék 5 kör után négy győzelemmel és csupán egy vereséggel állnak. Ez a teljesítmény pedig jelenleg az 5. helyezést jelenti a szombathelyieknek. Kálmán Lászlóék a bajnokság következő fordulójában csütörtökön 18 óra 30 perckor a Szeged csapatát látják vendégül az Aréna Savariában. Annak  a találkozónak is egyértelműen a szombathelyi együttes lesz a toronymagas esélyese, azaz folytatódhat a Sugár útiak menetelése a pontvadászatban.