MNB - 2
MNB

Továbbjutott a Haladás

2011. február 23., 09:22

A döntőbejutásért játszhat a Haladás március 26-án, mivel a ligakupa nyolcaddöntőjében a hétvégi győri győzelem után, a csapat  a visszavágón hazai pályán döntetlent játszott az ETO FC ellen. A mérkőzésen Aczél Zoltán vezetőedző pihentette azokat a játékosokat, akikre a Zalaegerszeg ellen kezdőként számít.

A Haladás játékosai kezdték jobban a mérkőzést. Agilisan, sok helyzetet kidolgozva játszottak Orossék. Az első találatot mégis a Győr szerezte, Ji Parana révén a 39. percben.  A második félidő elején ismét a szombathelyiek kezdeményeztek többet és Gyurján révén egyenlíteni is tudtak. A légiósokkal teletűzdelt ETO-val szemben a tartalékos Haladás méltó ellenfélnek bizonyult, az 1:1 inkább a győrieknek hízelgő. Összesítésben 3:2-vel jutott tovább a Szombathely. Aczél Zoltán úgy nyilatkozott, büszke játékosaira, ám látszik, hogy az alapozás végén még meccshiánnyal küzdenek néhányan. A március 26-i negyeddöntőt a Debrecen ellen vívja az együttes.