ZTE-Haladás 1:1

2011. február 28., 15:54
Zalaegerszegre utazott a labdarúgó NB I 17. fordulójában a Haladás. A mérkőzés előtt az is kérdéses volt, hogy a keményre fagyott pályán megrendezik-e a találkozót, ám végül a felek úgy döntöttek, hogy lesz mérkőzés.

Nagy csatára számított és nem is csalódott az a csaknem 7 ezer néző, aki kilátogatott a zalaegerszegi stadionba. A szombathelyi csapatot több mint nyolcszázan kísérték el, hiszen a Haladás drukkerek jól tudták, hogy a kiesési zónából való elkerülés a tét az örök rivális ellen. A talaj felső rétege felengedett, ám mégis alapvetően fagyott volt a pálya és ez rányomta bélyegét a játékra is. A 3. percben Kenesei háttal a kapunak kapott labdát a 16-os vonalánál, ám megjátszani nem tudta, mert Bogunovics mindkét lábát kirúgta. A jogos 11-est Kenesei értékesítette. 1:0. Továbbra is inkább a küzdelem, mintsem a látványos játék jellemezte a találkozót, amelyen a szombathelyieknél Nagy II és Halmosi harcossága volt leginkább szembetűnő. A félidő lefújása előtt 5 perccel egy helyezkedési hibát használt ki a ZTE. Rajcomar Balázs Zsoltnak passzolt, akinek nem volt nehéz dolga a vert helyzetben lévő Rózsa mellett megszerezte az egyenlítő gólt. 1:1 után mindkét oldalon adódtak helyzetek, ám inkább a Haladás kapusának képességeit tették próbára a csatárok sem mint a hazai hálóőr Vlaszák Gézáét. Összességében megérdemelte az 1 pontot a Haladás, amely azt jelenti, hogy jelenleg 14. helyen áll Aczél Zoltán együttese a tabellán.