Hírek

A bajnokságban javított a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely

2020. január 20., 13:48

A sárga-feketék a bonni BL-kudarc után a Kaposvári KK csapatához utaztak a magyar élvonal 16. játéknapján. A találkozó első három negyede szoros küzdelmet hozott, de az utolsó etapban érvényesítette a papírformát a Falco, a szombathelyiek végül 20 ponttal, 98-78-ra nyertek.

Akadtak üres székek az új Kaposvár Arénában, ahol 15. bajnoki győzelmére készült a listavezető Falco, amely hétközben 14 pontos vereséget szenvedett a Telekom Bonn vendégeként a Bajnokok Ligájában. Az ellenfél Kaposvári KK a tabella 11. helyéről várta az összecsapást. 03:32-03:37: Az első percekben kihagyott dobások jellemezték a Falco játékát. 12:56: Távolról először Váradi talált be, amivel 13-9-re vezettett a magyar bajnok. 25:36-25:41: A somogyiak azonban tartották a lépést a Falcóval, amely a második negyedben Washington kettese után húzott el hat pontra. 28:00-28:06: Davis második trojkájával zárkózott a Kaposvár, a nagyszünetben négy egység volt a különbség, 00:00-00:04: 43-47-et mutatott az eredményjelző.

A térfélcserét követően a harmadik etapban takaréklángon égett a szombathelyi csapat, amit remekül használt ki a Kaposvár: Norfleet egyéni akciója után már csak egy volt közte. 13:08-13:14: Elkapta a fonalat az egykori Falco-légiós, triplájával átvette a vezetést a Kaposvár, 60-58.  21:42-21:49: Megrázta magát a magyar bajnok, a zárófelvonás előtti utolsó támadásból Perl Zoltán talált be, amivel 69-66-ra vezetett a vendégcsapat. 24:33-24:42: A negyedik negyedben már ellenállhatatlanul játszottak a sárga-feketék: Filipovity zsákolásával 8 pontra duzzadt a szombathelyiek előnye, így nem volt meglepő a hazaiak időkérése. 42:24-42:32: Innen már nem volt visszaút a Kaposvár számára, az utolsó tíz percben 17 ponttal volt jobb a Falco, amely végül 98-78-as győzelmet aratott idegenben.