A Falco-n már csak a csoda segíthet a kupában

2012. február 16., 17:03

Minimálisra csökkentek a Falco-SZOVA KC Szombathely kosárlabda csapatának továbbjutási esélyei a Magyar Kupában, ugyanis a negyeddöntő első mérkőzésén 107:64 arányú vereséget szenvedtek a sárga-feketék Pakson. A találkozó visszavágóját február 22-én rendezik az Aréna Savariában.

Alig néhány hete, egészen pontosan január 21-én 99:69-re verte a Falco bajnoki mérkőzésen az Atomerőmű SE gárdáját, így aztán teljesen érthető, hogy önbizalommal telve utaztak a vasiak Paksra, ahol a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsét játszotta a két együttes. A találkozó aztán a létező legrosszabbul kezdődött a szombathelyiek számára, ugyanis a nemrég edzőváltáson átesett hazaiak egyszerűen nem tudtak hibázni: Vojvodáék az első negyedben nyolcszor találtak be a hárompontos vonalon túlról, ennek köszönhetően az etap végén már 38:22 arányban vezettek. Ezt követően a Falco a második játékrészben olyan csúfságot produkált, amilyet szerencsére csak ritkán: tíz perc alatt mindössze három pontot dobtak a sárga-feketék. Így a félidőben már 27 egységnyivel jártak előrébb a Duna-partiak. A fordulás után is folytatódott a szombathelyiek pokoljárása: a remek napot kifogó paksiak kereken 40 pontosra hízlalták előnyüket a harmadik negyed végére. A bajnoki listavezető Falco játékosai szinte csak szédelegtek a pályán. A hazaiak ezt kihasználva a zárójátékrészt is megnyerték 26:23-ra, így a mérkőzés végeredménye 107:64 lett a javukra. A sárga-feketék vasárnap este Szegeden játszanak bajnoki mérkőzést, ezt követően pedig február 22-én szerdán következik a kupameccs visszavágója az Aréna Savariában. Ahhoz, hogy a Falco jusson a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé, 44 ponttal kellene legyőzni a Paksot, ez pedig gyakorlatilag a csoda kategóriába tartozik.