Hírek

A Falco-SZOVA KC Szombathely 72:64-re nyert Zalaegerszegen

2011. október 17., 19:29

Nem a legjobb előjelekkel érkezett Zalaegerszegre a Falco-SZOVA KC Szombathely kosárcsapata, ugyanis Braniszlav Jancsikin után Szanati Mátyás is felkerült a maródiak listájára. Ennek ellenére az első fordulóban győztes vasiak számítottak a szomszédvári derbi esélyesének. Az első negyedben ezt bizonyították is a sárga-feketék: centereik találataira alapozva öt pontos előnyt szereztek. A második etapban azonban már keményebb ellenállást tanúsítottak a Perine vezérelte hazaiak, így ebben a perióduban csak egyetlen ponttal nőtt a Falco vezetése. Ám a hat egységnyi előny így is bizakodásra adott okot a folytatásra nézve.

Nagyszünet után semmit sem változott a találkozó koreográfiája: a vasiak diktálták a tempót, ám nem tudták leszakítani a szívósan küzdő egerszegieket. A vezetés megtartásáért  ebben az időszakban Timberlake tette a legtöbbet: egyeni akcióit rendre pontokkal fejezte be. A zárófelvonásban aztán még egyszer nekidurálták magukat a hazaiak, ám csak felzárkózniuk sikerült, a vezetést nem tudták átvenni. A derbi hajrájában ugyan két vasi kulcsember, Djordje Pantelics és Simon László is kipontozódott, ám a Falco győzelmét így sem fenyegette veszély. A szombathelyiek végül 72:64 arányban diadalmaskodtak Zalaegerszegen és  két forduló után hibátlan teljesítménnyel állnak a bajnokság élmezőnyében. A sárga-feketékre a harmadik körben azonban már egy igazi nagy hal, a Paksi Atomerőmű SE gárdája vár. Az atomvárosi derbin két veretlen csapat lép majd pályára. Egyelőre csak annyi biztos, hogy a mérkőzés után majd csak egyikük mondhatja el magáról ezt. Remélhetőleg a Falco lesz az a gárda.