MNB - 2

Hírek

A Ferencváros otthonában kapott ki a Hali

2012. szeptember 17., 17:26

A Szombathelyi Haladás NB I-es labdarúgócsapata zsinórban harmadszor kapott ki 2:1-re: a vasiak ezúttal a Ferencváros otthonában szenvedtek iylen arányú vereséget. Artner Tamás együttese ezzel az újabb fiaskóval visszacsúszott a tabella kilencedik helyére.

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában közel 5 ezer néző előtt lépett pályára a Ferencváros Üllői úti stadionjában a Szombathelyi Haladás. A vasi zöld-fehérek csapatában a sérüléséből felépült Guzmics Richárd, Nagy Dániel és Fehér Zoltán a kezdő 11-ben kapott helyet. Ugyanakkor hiányzott a még maródi Schimmer Szabolcs, Radó András, valamint Tóth Péter. A derbit a szombathelyiek kezdték jóval aktívabban: a 4. percben Kenesei remek passzával Nagy Gábor lépett ki és éles szögből az oldalhálóba bombázott. A 9. percben ismét a Haladás veszélyeztetett: Nagy Dániel jobb oldali beadása Nagy Gáborról Kenesei elé pattant, de a rutinos támadó jó 10 méterről a fellegekbe ágyúzott. A két kihagyott ziccer sajnos megbosszúlta magát: a 10. percben Böde ugratta ki Somaliát és a brazil csatár Rózsa lábai között gurított a vasiak kapujába. A bekapott gól szerencsére nem fogta meg Artner Tamás csapatát. Ezt igazolandó Kenesei kétszer is közel járt az egyenlítéshez, ám előbb a 14. percben tekert  mellé egy szabadrúgást, majd nem sokkal később Jova védte pazar lövését.  A folytatásban aztán Rózsának is akadt dolga: a 25. minutumban Csukics léc alá tartó löketét piszkálta szögletre. Az első félóra végén ismét Somalia próbálkozott egy lövéssel, de elvétette a hosszú felső sarkot. A 39. percben újfent Rózsának kellett közbeavatkoznia: először Orosz, azt követően pedig Máté kísérletét hatástalanította a szombathelyiek cerberusa. A félidő zárásaként Kenesei akrobatikus mozdulattal továbbította kapura Nagy Dániel beadását, ám a lövés elakadta hazai védőkben. Ennek köszönhetően pedig 1:0-ás ferencvárosi vezetésnél vonulhattak a csapatok a szünetre. A második játékrész elején sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk, ám a 73. percben ismét a Haladás előtt adódott egy óriási gólszerzési lehetőség: Nagy Gábor átadása után Kenesei találta magát 100 százalékos ziccerben, ám nem tudta a labdát átpörgetni Jova fölött. Alig hatvan másodperccel később ismét Kenesei és Jova vívott meg egy párharcot, de ismét a ferencvárosi hálóőr került ki ebből győztesen. A 85. percben Kulcsár ívelt  a hazaiak kapuja elé és Ugrai fejese után csak Jova óriási bravúrja mentette meg a fővárosiakat a góltól. Egy perccel később viszont eldőlt a mérkőzés sorsa: Csukics 16 méteres lövése Guzmicson megpattant és a labda a meglepett Rózsa kezei mellett vánszorgott a kapuba. A hosszabbítás perceiben Andorkának ugyan összejött a szépítés, ám sajnos ez a találat már nem osztott, nem szorzott, mivel a Haladás így is 2:1 arányú vereséget szenvedett. A szombathelyieknek hét kör után 8 pontjuk van, amivel a bajnoki tabella kilencedik helyén állnak. Artner Tamás tanítványai a nyolcadik körben, pénteken 17 órakor az éllovas MTK csapatát fogadják a Rohonci úti stadionban.