Bíró Péter ismét vesztesen távozott

2013. szeptember 02., 17:22

Radó András vezérletével a Szombathelyi Haladás NB I-es labdarúgócsapata  3:2 arányban legyőzte a Lombard Pápa gárdáját. Újabb sikerének köszönhetően már 9 pontja van a vasi együttesnek, mellyel a tabella hatodik helyén áll.

Remekül kezdte a bronzérmes helyen álló Lombard Pápa elleni mérkőzését a Rohonci úti stadionban a  Szombathelyi Haladás, ugyanis Radó találatának köszönhetően már a 13. percben 1:0-ra vezettek a vasiak. Nem sokkal később azonban Griffiths fejesével teljesen váratlanul egyenlítettek a vendégek. A gyors gólváltást követően egészen a 36. percig kellett várni a következő találatra, ekkor Fehér jobb oldalról érkező beadását Halmosi közvetlen közelről továbbította a pápaiak kapujába. Ezzel pedig ki is alakította az első félidő 2:1-es végeredményét. Térfélcserét követően Radó viharzott el a jobb szélen, majd betört a 16-oson belülre, ahol Struhár fellökte a Haladás korosztályos válogatott labdarúgóját. Farkas játékvezető határozottan a büntetőpontra mutatott, a 11-est pedig a sértett magabiztosan értékesítette. A folytatásban a hazaiak helyzetek sorát puskázták el, nem úgy a vendégek, akik a hajrában Arszics szabadrúgásból lőtt góljával szépítettek. A 3:2-es szombathelyi siker teljesen megérdemeltnek mondható, az eredmény a vendégek számára hízelgő. A bajnokságban a válogatott programja miatt 2 hetes szünet következik. A tabella hatodik helyén álló kilencpontos  Haladás legközelebb szeptember 14-én az Újpest otthonában lép pályára.