Csoda az Arénában! - Végső BL esélyest győzőtt le a Falco

2019. december 12., 13:18

A Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek legutóbbi fordulójában elképesztő izgalmak közepette, hosszabbítást követően kapta el a Falco hazai pályán a végső győzelemre is esélyes Dijont. Ezzel a győzelemmel továbbra is komoly esélyük van a szombathelyieknek a továbbjutásra.

A Dijonban megrendezett összecsapáson magabiztos győzelmet arattak a franciák, 87:68 lett az októberi meccs végeredménye. Volt mit törleszteniük a szombathelyieknek, noha az esélyesség terhe nem az ő vállukat nyomta. Ennek ellenére nagyon bekezdett a magyar bajnok és szorgosan, minden megilletődöttséget mellőzve gyűjtögette a pontokat, egyre inkább ellépve a vendégektől. (00:20-) Washington zsákolásával az első 5 perc után 8 egységgel vezettek a sárga-feketék. (00:36-) A franciák sem fukarkodtak a látványos kosarakkal, (00:52-) azonban az elhibázott dobásaikat előszerettel gyűjtötte be a Falco és azonnal ellentámadásba lendült. Egy ilyen akció végén alakította Perl 25:14-re az állást, ezzel már 10-et számolt a Szombathely a Dijonra. Fordulást követően magukra találtak a franciák, meg is fordították a mérkőzés állását, (01:30-) ám a Falco az utolsó percben Reddick révén egalizált. (01:45-) A végső támadást a vendégek vezethették, ám mivel nem találtak be, így 71:71-nél következhetett a hosszabbítás. A ráadásban végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. (02:29-) 8 másodperccel a vége előtt a francia palánk alatt Perl szerezte vissza a labdát, ami Filipovityhoz került ki, a Falco triplagyárosa pedig behintette mindent eldöntő trojkáját. Hangorkán és eufória az Arénában, majd örömmámor a záró dudaszó pillanatában. A végeredmény: Falco - Dijon 82:81.