Csúcsrangadóval kezdődött a futsal bajnokság

2019. augusztus 29., 14:07

Berettyóújfaluban kezdte meg a Haladás élvonalbeli férfi futsal csapata a 2019-2020-as pontvadászatot. A hajdúságiak hiába szereztek hamar 3 gólos előnyt, a vasiak ezt még le tudták dolgozni, ám a bajnokság nyitófordulójának csúcsrangadóján végül 3 góllal múlta felül a tavalyi bajnok az ezüstérmest.

Az előző szezon döntősei találkoztak a 2019-2020-as élvonalbeli férfi futsal bajnokság első fordulójában és játékukkal nem is okoztak csalódást. A Berettyó a kezdősípszót követően azonnal neki esett ellenfelének, aminek következtében a bő 10 perc után már 3:0-ra vezettek a hazaiak. (04:04-) Előbb Nagy Imre vette be Alasztics kapuját egy jól eltalált szabadrúgásból. (05:42-) Majd nem sokkal ezután Szabó-Rábl volt a labda útja, majd előbbi újabb góllal terhelte a szombathelyi kaput. (21:04-) A 11. percben Sidnei lopakodott előre, akinek Rábl újabb remek passzát csak be kellett emelnie Alasztics ketrecébe. A tetemesnek tűnő hátrány azonban nem küldte padlóra a Szombathelyt, sokkal inkább feltüzelte. (26:28-) Ennek Vas Ádám adta meg az alaphangját, aki a 13. percben 3:1-re módosította az állást. (43:10-) Szünet előtt még Horváth Péter is beköszönt így 1-re olvadt a 3 gólos hazai előny.

(56:23-) A második félidő elején pedig egy sarokrúgást követően Dróth révén már az az 1 is eltűnt - 3:3 kezdődhetett újra minden előlről. Lélektani előnyét azonban nem sikerült kihasználnia a Szombathelynek. (1:04:00-) Egy formás akció révén Oliveira mattolta Alaszticsot - 4:3 a Berettyónak. (1:14:30-) Innentől ismét beindult a hazai henger, és meg sem álltak 7 gólig a hajdúságiak. (1:30:10-) Ezekre már nem tudott válaszolni a Haladás, így a vasiak új mestere, Juanra vereséggel kezdett a szombathelyi kispadon. Folytatás hétfőn 18 óra 30 perctől, amikor a Dunaferr gárdája vendégeskedik a Haladás Sportcsarnokban.