MNB - 2
MNB

Egy pontos Falco győzelem Sopronban

2011. november 21., 17:03

Két remek formában lévő csapat: a Szolnok-verő Kis-Rába menti Takarék-Sopron KC, valamint a bajnoki tabella élmezőnyében tanyázó Falco-SZOVA KC Szombathely csapott össze a hűség városában. A pontvadászat 7.  fordulójában lejátszott mérkőzést óriási érdeklődés kísérte, még egy gombostűt sem nagyon lehetett volna leejteni az MKB-Arénában. A derbi nagy  adok-kapokkal kezdődött, azaz egyik gárda sem tudott elépni a másiktól, így senkit sem ért meglepetésként, hogy a nyitónegyed 17:17-re végződött. A második etapban viszont változotta játék képe: a hazaiak rendre elhibázták lehetőségeiket, míg a szombathelyiek azért csak-csak betaláltak. Braniszlav Jancsikin triplájával  pedig már markánsnak mondható vezetésre tett szert a Falco. Kálmán László  szinte a dudaszó pillanatában is betalált, így aztán  a sárga-feketék 32:25-ös vezetéssel vonulhattak a nagyszünetre. A szombathelyiek lendülete a harmadik etap elejére  is kitartott: Timberbelake vezérletével sikerült tíz pont fölé tornászni az előnyt. Ehhez persze az is kellett, hogy Bencze Tamás együttese határozottan, s jól védekezzen. A Falco egészen a találkozó 36. percéig uralta a játékot: rendre 10-12 egységnyivel jártak előrébb a sárga-feketék. Ekkor azonban  porszem került a vasiak gépezetébe: szinte még a legbiztosabb helyzeteket is kihagyták a szombathelyiek. Ettől viszont szabályosan vérszemet kaptak az addig alárendelt szerepet betöltő soproniak és hihetetlenül izgalmassá tették a végjátékot. Előbb csak megközelítették a Falcót, majd 14 másodperccel a végső dudaszó elött egyenlíteniük is sikerült. Az utolsó vendégtámadás közben a hazaiak Timberlaket faultolták, ám a vasiak légiósa csak egyik büntetőjét értékesítette. Így  a Sopronnak 8 másodperce maradt arra, hogy 61:62-ről fordítson. A hazaiak azonban  szinte dobóhelyzetet sem tudtak kialakítani. Molnár kínkeserves  próbálkozásánál igazából  esélyük sem volt a pontszerzésre. Így pedig a Falco egy pontos győzelmet aratott a szomszédvárban. A sárga-feketék hét kör után a tabella negyedik helyén állnak, még pedig úgy, hogy csupán egyetlen vereséget szenvedtek idáig. A következő fordulóban, november 26-án szombaton 18 órakor a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj vizitál majd az Aréna Savariában.