Fantasztikus Falco győzelem a címvédő Szolnok ellen

2011. november 28., 16:36
A szombathelyiek 8 meccsen immáron 7győzelemmel továbbra is a bajnoki tabella élmezőnyében tanyáznak.

A bajnoki címvédő Szolnoki Olaj gárdáját fogadta az Aréna Savariában a bajnokság 8. fordulójának rangadóján a Falco-SZOVA KC SZombathely kosárcsapata. A találkozó előtt egy rögtönzött ünnepség keretében a 16 szezonon át sárga-feketében pattogtató, 57-szeres válogatott, magyar bajnok Pankár Tibort búcsúztatta el a klub vezetése, szurkolótábora. Az ünnepi hangulat aztán a folytatásban is megmaradt, ugyanis  szabályos repülőrajtot vett a szombathelyi együttes: Kálmán László, Szabó Zsolt valamint Chad Timberlake is tarthatatlannak bizonyult az első negyedben, s vezérletükkel 17 pontos előnyre tettek szert a hazaiak. A Tisza-partiakon nagyon érződött a sérült Báder Márton hiánya, bár a lázas  betegséggel bajlódó Pantelics sem kezdett a vasiaknál. A második negyedben is folyttatódott a pontzuhatag, de a Falco nem tudta tovább növelni előnyét, mivel a szolnoki Trotter-Nikolov duó is alaposan belelendült a pontgyártásba. Ettől függetlenül az első félidő 60:46-os eredménye több mint bíztató volt a folytatásra nézve. A nagyszünet után volt pár felzárkózási kísérlete a vendégcsapatnak, ám ezeket a Falco rendre visszaverte. Így pedig nem is lehetett más a derbi végeredménye, mint fölényes, 108:92 arányú hazai siker.

A Falco remek győzelmének köszönhetően továbbra is a tabella élmezőnyében állomásozik. A szombathelyiek hét győzelemmel, s egy vereséggel a harmadik helyen állnak. A sárga-feketék szombaton 18 órakor a Kecskemét csapatát látják vendégül  az Aréna Savariában a pontvadászat 9. körében.