Győzelemmel búcsúzott a szombathelyi közönségtől a Falco

2011. december 19., 17:09

A sárga-feketék az esztendő utolsó hazai mérkőzésén 92:74 arányú győzelmet arattak a meglepően jól helyt álló Jászberény csapata ellen az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában lejátszott mérkőzésen.

Győzelemmel búcsúzott a szombathelyi  közönségtől a Falco

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a tabella utolsó előtti helyén állomásozó Jászberényi KSE  csapatát fogadta  a harmadik pozíciót elfoglaló Falco-SZOVA KC Szombathely. A mérkőzés előtt ugyan bemelegített a vasiak csapatkapitánya, a sérüléssel bajlódó Kálmán László, de a sárga-feketék természetesen nélküle kezdték a derbit. Ennek ellenére az 5. percig úgy tűnt, hogy sima hazai győzelem születik. Ám 11:6 után gödörbe kerültek a sárga-feketék és a negyed végén már a Hodges pontjaira alapozó vendégek jártak előrébb egy duplányival. A második etap nagy része is a meglepetés jegyében zajlott, ugyanis a vendégek semmi pénzért nem akarták kiengedni a kezükből a vezetést: rendre két-három ponttal jártak előrébb. A félidő hajrájában aztán jött  az addig eléggé mérsékelt teljesítményt nyújtó Timberlake és találatainak köszönhetően már a Falco vonulhatott 41:38-as vezetéssel a nagy szünetre. A harmadik negyed lényegi változásokat nem hozott: az  ex-szombathelyi Borszékivel felálló vendégek végig ott loholtak a vasiak nyakában. Így a zárófelvonás csak négy pontos sárga-fekete előnyről kezdődött. Az utolsó tíz perc aztán azt a játékot hozta, amire a szurkolók már nagyon vártak: a Falco mind támadásban, mind pedig védekezésben jóval hatékonyabbá vált. Ebből adódóan a vége nem is lehetett más, mint magabiztos, 92:74 arányú szombathelyi győzelem. Az újabb  sikernek hála a sárga-feketék továbbra is dobogós helyen állnak. A szombathelyi csapat pénteken 18 óra 30 perckor Kaposváron lép pályára. A találkozót a Szombathelyi Televízió az interneten élőben közvetíti.