Haladás - ZTE 1:1

2010. május 17., 15:19
1-1-es döntetlennel zárult a Haladás-ZTE szomszédvári rangadó az NB I 28. fordulójában. A találkozót a rossz idő ellenére is több mint négyezer néző tekintette meg a Rohonci úton.

A Haladás már a mérkőzés elejétől többet kezdeményezett. Ennek eredményeként a 18. percben meg is szerezte a vezetést. Tóth Péter beadása után Kenesei fejelt kapura olyan erővel, hogy Vlaszák csak hozzáért a labdához, hárítani nem tudott. Ezzel lett 1:0 a félidő eredménye.

A folytatásban egyenlítésre törekedett a Zalaegerszeg, és az 57. percben sikerrel is járt. Rudnevsz fejesével szemben tehetetlen volt Rózsa kapus. A maradék időben mindkét kapu előtt akadtak helyzetek, ám a győztes gólt egyik csapatnak sem sikerült megszereznie.

A most megszerzett egy ponttal a Haladás összesen 35 pontig jutott, és ezzel jelenleg 8. a tabellán.