Idegenbeli Falco siker az utolsó pillanatokban

2012. február 21., 17:22

A végjátékban fordítva bravúros, 85:83 arányú győzelmet aratott a Falco-SZOVA KC Szombathely kosárlabda-csapata Szegeden. A sárga-feketék továbbra is az élvonalbeli bajnokság első helyén állnak.

A pontvadászat 19. fordulójában a 11. helyezett Szeged otthonába látogatott az éllovas Falco. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, akik a nyitónegyed derekára hárompontosaiknak köszönhetően 18:13-as vezetésre tettek szert. Az etap  hajrájában azonban - főként  Harazin lendületes játékának -  köszönhetően fordítottak a vasiak. A második negyed viszont  már egyértelműen a Tisza-partiakról szólt: tripláikkal előbb visszavették az irányítást, később  több mint tízpontosra hízlalták előnyüket. Kálmán Lászlónak a dudaszó pillanatában besuvasztott  hármasa pedig mindössze arra volt elég, hogy a szünetre csak nyolc ponttal menjenek a hazaiak. Fordulás után - csapatkapitányának hála -felpörgött a Falco és így a zárónegyed már 64:64-es döntetlen állásról kezdődhetett. Az utolsó tíz perc aztán óriási izgalmakat tartogatott: hol az egyik, hol a másik gárda járt előrébb pár ponttal. Negyven  másodperccel a mérkőzés vége előtt a szegediek vezettek 83:80-ra, ám ekkor jött Szabó Zsolt és  egy remek triplával egyenlített. Az i-re pedig a mezőny legjobbja, azaz Kálmán László tette fel a pontot azzal, hogy két büntetőt értékesítve kiharcolta csapata számára a győzelmet. Sikerének köszönhetően továbbra is a tabella  első helyén áll a Falco-SZOVA KC Szombathely. A sárga-feketék szerdán Magyar Kupa negyeddöntő visszavágón fogadják a Paks együttesét, majd szombaton, már bajnoki  mérkőzésen, a Sopron gárdáját látják vendégül az Aréna Savariában. Mindkét találkozó 18 órakor kezdődik.