Itthon kapott ki a Haladás

2011. április 27., 14:54
Egy szép sorozat véget ért - nyolc nyertes hazai meccs után kikapott a Haladás, az Újpest kedden 2-0-ra győzött a Rohonci úton.
Már a meccs elején a Haladás kezdeményezett többet, Balajcza nem egyszer szerencsésen tudott hárítani. Rózsa hibájából azonban nagy lehetőséghez jutott az Újpest: a zöld-fehérek kapusa kinyúlt a 16-oson kívülre a labdáért, amit az asszisztens észre is vett. A szabadrúgásnál nagyot védett a hálóőr. A Haladás több 11-es gyanús helyzetnél is reklamált, de egyik esetben sem jutott büntetőhö. A másik oldalon viszont Lázár Bence addig szlalomozott a védőink között, míg a 44. percben 9 méterről kilőtte a rövid sarkot, 0-1. A gól után a reklamáló Aczél Zoltánt a lelátóra küldte játékvezető. A második félidőben minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt. Támadott, reklamált és sorra hagyta ki a helyzeteket a Haladás. A 63-dik percben Halmosi Péter a második sárgáját is megkapta , így tíz főre fogyatkozott a zöld-fehér gárda. Szűk tíz percen belül egy kontrából kettőre növelték előnyüket a lilák, Balajti volt a gólszerző. Kenesei is besárgult, sajnos ez az ötödik volt neki, így Halmosi mellett ő sem lehet ott a hétvégi siófoki találkozón. A végén még kapufát lőtt Kenesei és ziccerben hibázott Nagy II Gábor. Folytatás szombaton, a Siófok vendégeként.