Hírek

Kikapott a Haladás

2011. március 21., 11:11

Fordulatos találkozón 2:1-es vereséget szenvedett a Haladás a Paks otthonában. Aczél Zoltán együttese ezzel 13. helyen áll a tabellán.

Rendkívül barátságtalan időben mérkőzött meg egymással a dobogóra hajtó Paks és a kiesőzónától menekülő Szombathelyi Haladás. A mérkőzés első felében a paksiak birtokolták többet a labdát, ám két lövésen kívül Rózsának nem akadt dolga. A félidő közepén merészkedett át a hazaiak térfelére a szombathelyi csapat, ám az első lehetőségnél, Oross fejesénél még védeni tudott a hazaiak kapusa. A 29. percben azonban nem: Kenesei Krisztián végzett el szabadrúgást a jobb oldalról. A középre tekert labdáról Guzmics Richárd még lemaradt, de a hosszún érkezett Halmosi Péter és 4 méterről Csernyánszky Norbert kapujába lőtt. Kenesei már sérülten végezte el a szabadrúgást, így cserét  kért, Fodrek lépett pályára helyette. A szombathelyiek támadójátéka ezt követően visszaesett, ráadásul fordulás után óriásit hibázott a védelem is: a 49. percben Kiss Tamás lövésével egyenlített a Paks. A 85. percben Vayer Gábor  fejjel vette be a Haladás kapuját, ezzel 2:1. A Haladás mindent elkövetett az egyenlítésért, de Halmosi megpattanó lövésénél a felső léc menteni tudott, így első tavaszi vereségét szenvedte el a szombathelyi együttes. A Haladás jelenleg a 13. helyen áll, négy pontra a kieső helyen lévő Siófoktól.