Legyőzte hazai pályán a Falco a lett Ventspils gárdáját a Bajnokok Ligája újabb selejtezőkörében

2019. szeptember 27., 15:21

A szombathelyi csapat 6 ponttal múlta felül riválisát, pedig Váradiéknak - csakúgy mint az Oradea ellen - ezen a találkozón is nagy előnyük volt a vendégekkel szemben.

Jól kezdte a találkozót a hazai alakulat, de a lettek hamar eszméltek és (26:20-) a negyed közepén át is vette a Ventspils a vezetést. Felváltva találtak be a felek, majd a letteknek (45:04-) sikerült meglógniuk a sárga-feketéktől 4 ponttal. (46:00-) Élt is az időkérés lehetőségével Gasper Okorn, akinek szavai meghallgatásra találtak, (53:33-) ugyanis pár perc múlva már a Falco vezetett 4 ponttal. (54:15-) A félidő hajrájában Washington triplájával 39:30 volt az állás.

(1:15:13-) Szünet után Benke trojkájával már 10 pont fölötti volt a szombathelyi előny, (1:16:42-) amit aztán Benke és Hooker újabb pontokkal fejelt meg - 47:32-re ment már a Falco, rövidzárlat mutatkozott a lettek játékában egészen a negyed végéig, (1:28:37-) amikor zsinórban 3 támadást is pontokkal fejeztek be. A hajrát nagy elánnal kezdték a vendégek, (1:38:15-) ám a szombathelyiek 8-9 pontos távolságban tudták tartani őket. (1:53:57-) 2 perccel a vége előtt azonban már ennyi sem volt köztük - 69:65-re jött fel a Ventspils. (1:59:40-) Az utolsó percben ugyan még 10 pontra tudta növelni előnyét a Falco, (2:03:13-) de a lettek az utolsó másodpercekben 6-ra csökkentették hátrányukat. A vége: Falco - Ventspils 75:69.

Perl Zoltán - kosárlabdázó, Falco-Vulcano Energia KC
"Csakúgy, mint az első meccsen most is van hiányérzet bennünk, mert megint volt egy nagyobb előnyünk, de jó csapat a Ventspils, úgyhogy örülönk a győzelemnek és ugyanúgy a 2. meccsre úgy kell menni, hogy meg akarjuk nyerni."

A BL selejtezős párharc következő felvonását vasárnap rendezik Lettországban 18 órakor.