Magabiztos Falco-győzelem

2010. március 20., 11:03

Megállíthatatlan a Falco. Az elmúlt hetekben győzelmet győzelemre halmozó szombathelyi csapat ezúttal a Dombóvár gárdáját fektette két vállra. Közel állt a dombóvári együttes a kiütéses vereséghez, végül 28 ponttal nyertek a szombathelyiek.

A papírforma a Falco sikerét ígérte ezen a mérkőzésen: a szombathelyiek remek sorozatot tudhattak maguk mögött az elmúlt hetekben. Önbizalmukat csak növelte, hogy kétszer is legyőzték vasi riválisukat, a Körmendet. A Dombóvárnak tehát egy lendületben lévő csapatot kellett volna megállítania, de ez nem sikerült. A Falco az első két negyedben átgázolt ellenfelén. 50 pont is volt a különbség a két csapat között. (35-85) A második félidőben a kulcsjátékosok már a kispadon figyelték az eseményeket a szombathelyieknél, ám a győzelem így sem forgott veszélyben. A végeredmény: Dombóvár-Falco: 80-108. A Falcoban Kálmán 17, Fraizer 25, Kazlauskas 24, Wilson 13 ponttal járult hozzá a sikerhez. A Dombóvárnál Csirke 12,. Deák 20, Cubela 22, Szőke 19 pontig jutott.