MNB
MNB - 2

Nem állt messze a győzelemtől a Falco Szolnokon

2012. március 05., 16:30

Az NB I-es férfi kosárlabda bajnokság 21. fordulójában az éllovas Falco 79:74 arányú vereséget szenvedett a második helyezett Szolnok otthonában. A sárga-feketék szombaton Kecskeméten lépnek legközelebb pályára.

A 2011/2012-es bajnoki szezon alapszakaszának csúcsrangadóját játszották Szolnokon, ahol a címvédő hazaiak fogadták a trónkövetelő Falcót. A találkozót a Tisza-partiak kezdték jobban: az első negyed végén négy ponttal jártak előrébb. A második etap elején azonban jött Nikolov és találatainak köszönhetően már több mint tíz ponttal vezettek a vendéglátók. A félidő hajrájában a vasiaknak  Jancsikin vezérletével  sikerült szűkíteniük a különbségen, így 41:34-el zárult az első félidő. Fordulás után  Pantelics egy triplával adta meg a jelet a Falco nagy rohamára, melynek végén a 29. percben Will is dobott egy hárompontost, s máris a sárga-feketék vezettek 52:50-re. A záróetapnak azonban már a szonokiak futhattak neki egy pontos előnyről, melyet rövid idő alatt tíz egységnyire hízlaltak. A derbi hajrájában ugyan a vasiak újfent felzárkóztak, de a vereséget már nem tudták elkerülni: 79:74-re nyert a Szolnok, ám ennek ellenére továbbra is a Falco áll a bajnokság első helyén. A szombathelyiek legközelebb szombaton 18 órakor Kecskeméten lépnek pályára.