Nem volt tétje, de most a Körmend nyert

2015. április 16., 19:09

A hazai pályán szereplő  Körmend csapata nyerte a szezon negyedik vasi kosárlabda rangadóját. A piros-feketék 101:90 arányban győzték le a tartalékos összeállításban szereplő Falco együttesét.

Az élvonalbeli  kosárlabda-bajnokság középszakaszának  utolsó előtti fordulójában lényegében tét nélküli mérkőzésen fogadta a Körmend gárdája a Falco-Trend Optika KC együttesét, ugyanis a szombathelyiek már korábban megnyerték a középház küzdelmeit, míg a piros-feketéknek matematikai esélyük sem maradt  a rájátszásba kerülésre. Ráadásul a sárga-feketék kifejezetten tartalékos összeállításban utaztak a Rába-parti  kisvárosba: Martinics, Majsztorovics, Simon és Bazsó is hiányzott a keretükből sérülés miatt. Ennek ellenére is Kálmán László együttese kezdte jobban a derbit. Az első negyed végén 28:24-re, míg a 13. percben már 40:28-ra vezettek Perl Zoltánék. A folytatásban viszont szép lassan átvette a kezdeményezést a Ferencz Csaba távoli találataira építő hazai gárda és ennek köszönhetően az utolsó negyednek már ők futhattak neki 12 pontos vezetéssel. A megyei rangadót végül 101:90 arányban megnyerte a Körmend csapata, ami azt jelenti, hogy a piros-feketéknek negyedik nekifutásra sikerült  a szezon során első alkalommal legyőzniük a szombathelyieket. Az eredménytől függetlenül a Falco maradt a csoport első helyén. A sárga-feketék szombaton 18 órakor az Aréna Savariában zárják a középszakasz küzdelmeit, ahol a Szeged együttesét fogadják.