MNB - 2
MNB

Öt hiányzóval, emberfeletti küzdelemben kapott ki a Falco Sopronban

2012. április 18., 17:46

A Sopron a kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén 69:47-re nyert az erősen tartalékos Falco ellen. A három győzelemig tartó pároscsata így 1:1-re áll. Folytatás pénteken 18 órakor Szombathelyen.

Három sérült kulcsjátékosa, Chad Timberlake, Kálmán László és Harazin Tamás nélkül kezdte a Falco Sopronban a négy közé jutásért vívott pároscsata második mérkőzését. Az erősen tartalékos szombathelyiek a találkozó elején jól tartották magukat: az első negyed végén csak két ponttal jártak előrébb a legerősebb összeállításukban játszó hazaiak. A folytatásban azonban Djordje Pantelics bokasérülés, míg Szanati Mátyás allergiás tünetek miatt vált ki a játékból, és ezt már az addig remekül küzdő vasiak sem tudták kompenzálni. Így pedig a  soproniak ha nehezen is, de egyre növelni tudták előnyüket: a félidő végén hét, míg a harmadik negyed zárásakor már tizenkettő ponttal vezettek. A Falco vezetőedzőjének szinte cserelehetősége sem volt, Bencze Tamás kénytelen volt azt az öt felnőtt kosarasát játszatni, akik egészségesek voltak. A derbi végjátékára már egy holtfáradt Falco küzdött az egyre inkább belelkesülő soproniakkal. A vége így nem is lehetett más, mint 22 pontos, 69:47 arányú hazai győzelem. A záródudaszó után a több száz szombathelyi szurkoló úgy éltette csapatát, mintha nyertek volna a sárga-feketék. A három győzelemig tartó pároscsata 1:1-re áll. A két csapat legközelebb pénteken 18 órakor Szombathelyen találkozik egymással. Remélhetőleg az Aréna Savariában.