MNB - 2

Hírek

Sopront követően Kaposváron is kikapott a Falco

2014. december 15., 16:35

A Falco-Trend Optika KC a második félidőben nyújtott gyenge játéka miatt maradt alul 100:84 arányban.

A bajnokság 12. fordulójában két élcsapat találkozott Kaposváron, ahol a tabella negyedik helyén álló hazaiak fogadták az ötödik pozíciót elfoglaló Falco együttesét. A mérkőzést remek ritmusban kezdte mindkét együttes, egymás után potyogtak a kosarak. Az első negyed végén már 25:21-es állást mutatott az eredményjelző. A második tíz percre sem vettek vissza a tempóból a küzdő felek, továbbra is főként a támadásra koncentráltak. Így a félidő zárásakor már több mint kilencven pontnál jártak: 46:45-re vezettek a Somogy megyeiek. Térfélcserét követően a játékvezetők jóindulatát élvező kaposváriak szép lassan elhúztak. Ebben jelentős szerepet játszott az a három technikai is, melyet reklamálásért kaptak a szombathelyiek. A derbi vége 100:84 lett a hazaiak javára. A Falco hét győzelemmel és négy vereséggel továbbra is a tabella negyedik helyén áll. A sárga-feketékre csütörtökön újabb rangadó vár. Kálmán László legénysége 18 óra 30 perces kezdéssel a jó erőkből álló Alba Fehérvár gárdáját fogadja az Aréna Savariában.