MNB
MNB - 2

Szegeden kapott ki a Falco

2015. január 22., 16:24

Vereséget szenvedett Szegeden a Falco-Trend Optika KC kosárlabdacsapata. A szombathelyi sárga-feketék egy kifejezetten pontgazdag mérkőzésen 101:92 arányban maradtak alul.

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójában a hetedik helyen álló Szeged otthonában lépett pályára a negyedik pozíciót elfoglaló Falco. A két gárda őszi összecsapását 122:98 arányban a szombathelyiek nyerték, ebből adódóan a Tisza-partiakat erősen fűtötte a visszavágás vágya. Így aztán nem is csoda, hogy óriási iramban kezdték Andrija Csiricsék a meccset. Az első negyedben 31 pontig jutottak azok a hazaiak, akik szinte nem is töltöttek, csak tüzeltek. Igaz eközben a vasiak is szórtak 27-et. A második tíz percben átvette az irányítást Kálmán László együttese, így a nagyszünetre már a szombathelyiek vonulhattak minimális előnnyel. Térfélcserét követően viszont ismét a hazaiak domináltak, akik a zárónegyednek már 79:69-es vezetésről futhattak neki. Innen pedig már nem volt visszaút a Falco számára. A szegedi kirándulás vége 101:92-es vereség lett a sárga-feketék számára. Kálmán László együttese így is maradt a tabella negyedik helyén, ám nem a legjobb hangulatban várhatja a vasárnap 18 órakor kezdődő Körmend elleni megyei rangadót, amit az Aréna Savariában játsszik majd a két gárda.