MNB - 2

Hírek

Szenzációs szezonjának végén ezüstérmes a Falco

2012. május 29., 15:51

A második helyet szerezte meg a bajnokságban a Falco kosárlabdacsapata miután a döntő negyedik mérkőzésén 102:84 arányú vereséget szenvedett Szolnokon. A páros csatát a Tisza-partiak nyerték 3:1-re, így a megvédték bajnoki címüket.

Zsúfolt ház, remek hangulat fogadta Szolnokon a bajnoki döntő negyedik találkozóján a csapatokat. A mérkőzést a 2:1-es hátrányban lévő szombathelyiek kezdték jobban: a harmadik perc végén 8:5-re vezettek Szabó Zsolt ponterősségére alapozva. A folytatásban azonban elkapták a fonalat a szolnoki mesterlövészek és  tripláiknak köszönhetően az első negyed végén már 13 ponttal jártak  előrébb Pór Péter tanítványai. A második etapban egy újabb tizest vertek a Falcóra a Tisza-partiak, így a félidő végén már 63:40-es eredményt állt a táblán. Fordulás után semmit sem változott a koreográfia: a hazaiak látványos támadásaik végén rendre betaláltak, míg a vasiak csak szenvedtek a pályán. A 29. percben Djordje Pantelics és Trepák Zoltán között támadt nézeteltérés, aminek a végén a szolnoki center elterült a padlón. A játékvezetők kiállították a magáról megfeledkezett szombathelyi játékost, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés sorsa. A zárónegyedet ugyan a Falco nyerte 27:16-ra, ám ezzel csak vereségük mértékét kozmetikázták ki egy kissé a sárga-feketék. A találkozót végül 102:84-re, míg a páros csatát 3:1-re nyerték a szolnokiak. Az Olaj így ismét aranyérmes  lett, megvédte tavalyi bajnoki címét.  A Falco csapata a második helyen végzett és ezért minden dícséretet megérdemel a vasi gárda. A bajnokság előtt sokan még a nyolc közé sem várták a sárga-feketéket, ennek ellenére döntőt játszott Bencze Tamás vezetőedző együttese. A vasi gárda tagjai az ezüstérmeket majd Szombathely vehetik át az Aréna Savariában. A tervek szerint a hétvégén  lesz az ünnepség.