Hírek

Cigaretta-nyilvántartás

2004. szeptember 17., 16:18
Hétfőtől változik a dohánytermékek behozatalát szabályozó rendelkezés.
A nem uniós tagországokból belépő utasok személyi poggyászként legfeljebb 175 euró értékű dohánytermékeket hozhatnak be Magyarországra. Ezen értékhatáron belül 200 db cigaretta, vagy 50 db szivar, vagy 250 gramm cigarettadohány lehet a belépőknél, amire nem kell vámot fizetni. A vámmentesség kizárólag a 17 éven aluliakra vonatkozik.

Szeptember 20-tól ha több mint két doboz cigarettával lépjük át a határt, akkor egy regisztrációs lapot kell kitölteni. Erre az adatlapra nemcsak a dohánytermék típusát, márkáját és mennyiségét kell felírni, hanem a szállító  nevét, címét és a gépjármű rendszámát is. Ezek az adatok a vám- és pénzügyőrség számítógépes adatbázisába kerülnek. Ennek segítségével tudják majd kiszűrni és megakadályozni, hogy az illegálisan hazánkba kerülő jövedéki terméket illegálisan értékesítsék.


A magyarországi átlagfogyasztást alapul véve évi kétezer szál hozható be vámmentesen. Főleg Ukrajnából és Romániából érkezik hazánkba a zárjegy nélküli, olcsó cigaretta. A határátkelőkön kitöltött regisztrációs lapokat az országban bárhol ellenőrizhetik a vám- és pénzügyőrség mobil csoportjai. A szállított és a bevallott mennyiségnek egyeznie kell. Vizsgálni fogják a behozatal alkalmi jellegét, valamint a személyes vagy családi szükséglet megalapozottságát.
Illúzió mesterei