Hírek

Élen Európában - infarktusban

2004. szeptember 24., 14:23
Magyarországon háromszor-négyszer annyian halnak meg infarktusban mint a kontinens többi országában, annak ellenére, hogy ez évekkel előrejelezhető. Orvosi vélemények szerint öt évvel előre meg lehet mondani, hogy kinél és mikor következik be az infarktus.

A magas koleszterinszint, a túlsúly, a mozgáshiány, a magas vérnyomás és a dohányzás megmutatja, fenyeget-e bárkit is ez a betegség.  A szív- és érrendszeri betegségben elhunyt férfiak 21%-a, a nők 13%-a infarktusban hal meg.

A szakemberek szerint ezért a megelőzésre, mindenek előtt a testmozgásra, a dohányzásról történő leszokásra és az egészségesebb táplálkozásra kell nagyobb hangsúlyt fektetni. Ez csökkenti az infarktus kialakulásának kockázatát és javítja a túlélési esélyeket.

Illúzió mesterei