Hírek

A Micimackósok Bonival tanulnak

2004. november 12., 11:07
Labrador kutyával gyógyítják a gyerekeket az Aranyhíd Nevelési Oktatási Integrációs Központ Micimackó Óvodájában. A kutyaterápiás módszert azért tartják fontosnak a szakemberek, mert a mozgássérült vagy az értelmileg akadályozott ovisok játék közben könnyebben sajátítják el az élethez szükséges alapismereteket. Az intézmény négy csoportját a “Négylábúak az emberekért” Alapítvány két munkatársa látogatja Boni kutyával.

Bonit, az egyéves labrador kutyát nagy szeretettel várták az ovisok hétről hétre, szinte mindannyian jóbarátként simogatják már. Az alapítvány két munkatársa a négylábú társsal együtt minden csoportban heti egy alkalommal tart foglalkozást. Boni nemcsak lelkileg gyakorol jó hatást a kicsikre, hanem mozgásra és játékos tanulásra is motíválja őket.

Schröterné Vári Anita, a Négylábúak az emberért Alapítvány elnöke elmondta: egy mozgássérültnek sokat kellene mennie, de ez unalmas feladat egyedül, azonban, ha Boni is itt van, akkor órákig képes játszani és sétálni a gyerek.

A Micimackó Óvodában beszédhibás, mozgássérült és értelmileg akadályozott ovisok töltik hétköznapjaikat. Szakemberek szerint az állatok sokat segítenek a gyerekek fejlődésében. Ezzel a módszerrrel az országban négy, Szombathelyen csak egy alapítvány foglalkozik.

Virágh Zsuzsa, az Aranyhíd Nevelési Oktatási Integrációs Központ Micimackó Óvodájának igazgatóhelyettese tájékoztatott: intézményünkben kutyaterápiát már kezdeményeztek gyógypedagógusok, de a fejlesztési munkát, meg a kutyaterápiát is külön kell venni. Tavaly keresett meg bennünket az alapítvány és mi ezt örömmel vettük.

A kutyás terápiát az alapítványi tagok az ELTE etológiai tanszékének szakembereitől sajátították el. Problémát jelent azonban, hogy ezen a területen kevés a hozzáértő ember, és az ehhez kapcsolódó szakirodalom többségéhez csak idegen nyelven lehet hozzájutni.

Illúzió mesterei