Október végén huszonöt hetes halott magzatát szülte meg egy kőszegi asszony a megyei kórházban, majd nem sokkal később maga is életét vesztette. Az elsődleges információk alapján a kettős halált szeptikus sokk okozta. November 30-án újabb értelmetlen tragédia történt az intézményben: egy másfél éves kőszegi kisfiú halt meg az intenzív részlegen. Előző nap vették fel a fertőző osztályra, mert folyamatosan hányt és lázas volt.
A rendőrség a családok feljelentésére indított eljárást. A boncolás eredményét, tehát a halál okát már tudják, de további igazságügyi orvosszakértői véleményekre van szükség.
Dr. Lakner László, a kórház főigazgatója elmondta: a halálesetek körülményeinek kivizsgálására ad hoc bizottságot hoztunk létre, amely mindkét esetben megállapította, hogy az ellátás során gondatlanság és szakmai mulasztás a kórház részéről nem történt.






























