"Ha Ön gyűlöli az erőszakot, csengetés nélkül ne jöjjön be!” - áll a figyelmeztető tábla a családi ház kapuján. Ez a felirat minden valószínűséggel a házat őrző kutyára utal és nem a házigazdára. Január végén komoly veszekedést okozott a család kedvence, egy öthónapos keverék kiskutya, ugyanis rápisilt a szőnyegre. Ezt látva a későbbi elkövető élettársa és az anyósa összeszólalkoztak. A hangos szóváltásra ment be a szobába a férfi. Rögtön látta, hogy a vitát a szőnyegen lévő kis folt váltotta ki. Úgy gondolta, megoldja a problémát. Családfői mivoltában rendre parancsolta az asszonyokat. Pechjére! Ugyanis mindkét nő ellene fordult, és emiatt - ő úgy érezte - rendkívüli módon csorbult a tekintélye, ezért megpofozta őket.
Szabó Sándor rendőrszázados, a Körmendi Rendőrkapitányság nyomozója elmondta: az ebet próbálta a nő kislánya kimenteni, de kikapta a kezéből, hogy ő viszi ki. Miközben az állatot kivitte az udvarra, élettársa folyamatosan mondta azokat a dolgokat, amely miatt felidegesedett. Hirtelen beledobta az udvaron található kútba a kutyát, és annyit közölt a hölggyel, hogy ezt köszönheted magadnak.
A 10 méter mély, alig egy fokos vízű kútban a kiskutya hamar kihűlt. A család megrémült a férfi tettétől, és hívták a rendőrséget. A helyszínre érkező nyomozók értesítették a tűzoltókat, akik lementek a kútba a kutyáért, de a segítség későn érkezett: a kutya elpusztult. Az alig féléves keveréket éppen a férfi hozta ajándékba nevelt lányának.






























