Tizenötezer munkaórát fordított a MÁV Vasjármű Kft. a közkedvelt nevén csak Piroskának nevezett, iker motorkocsi teljes felújítására. A korszerű vonat megfelelő pálya esetén akár 90 kilométeres sebességgel is haladhat. A szombathelyi cég saját fejlesztési terveit valósította meg, amikor a szerelvényt légkondicionálóval, műholdas utasinformációs rendszerrel látta el. A tervek szerint a most bemutatott vonat február közepétől a Szombathely-Hegyeshalom vonalon közlekedik.
Liszt Antal, a MÁV Vasjármű Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: az ígéretek szerint a folytatásban még mintegy harminc jármű lesz, bízunk abban, hogy megvalósul, azonban az indulás eléggé bizonytalannak tűnik.
A vasúttársaság célja, hogy a korszerűsítéssel visszaszerezze utasait. A most kifejlesztett konstrukcióval nemcsak az üzembiztonságot, hanem a kényelmet is növelni akarták. A MÁV Vasjármű Kft. a beruházás költségeit üzleti titokként kezeli, annyit azonban az ügyvezető elmondott, hogy az egy férőhelyre jutó összeg negyede a hasonló felszereltséggel üzemelő, külföldről beszerzett vonatnak.






























