Akad olyan továbbképzés, amely 35-40 ezer forintba kerül, ezen felül szállást és útiköltséget is fizetnek a vállalkozó orvosok. A kongresszusok, előadássorozatok pontértékét az orvosi egyetemek bizottságai határozzák meg, a szervezőknek tehát előre akkreditáltatniuk kell a továbbképzést. Az Országos Alapellátási Intézet térítésmentesen szervezi az előadásokat. Előfordult, hogy ugyanazért a tájékoztatóért tíz, két évvel később pedig már csak hét pontot adhattak a résztvevőknek.
Dr. Pál Mária Rita háziorvos, belgyógyász, reumatológus elmondta: április 1-től kevesebb pontot kell összegyűjteni, viszont el kell menni ötévente tartós továbbképzésre, legalább 2-3 hétre. Azt még nem tudom, miként tudom a helyettesítést megoldani.
Az előírás 30 ezer orvosra vonatkozik. Az a doktor, aki március végéig nem szerzi meg a pontokat, csak szakorvos felügyelete mellett dolgozhat tovább. Azonban, ha a orvosok a továbbképzések miatti helyettesítésüket is nehezen tudják megoldani, akkor aligha valószínű, hogy minden mulasztó orvos mellé jut egy felügyelő.






























