Hírek

Gór Nagy Mária diákjai játszottak

2005. március 10., 11:06
A Gór Nagy Mária Színitanoda növendékeinek vizsgaelőadását láthatták tegnap, akik ellátogattak a Helyőrségi Klub színháztermébe. A bemutatón, amelyre mintegy százötvenen váltottak jegyet, jelen voltak a Berzsenyi Dániel Főiskola Színházművészeti Tanszékének hallgatói és tanárai is. A két intézmény közti kapcsolattól a szombathelyi színészképzés megalapozását várja a főiskola.

A harmadéves növendékek az Olaszországban játszódó, pikáns, szókimondó Ankónai szerelmesek című darabbal kápráztatták el a közönséget, amelyben megmutathatták tánc -, és énektudásukat is. A darabban kilenc különböző karakter szerepel, így minden hallgatónak lehetősége adódott a játékra. Kovács Zoltán szereplő például don Tomao Nikomakut, egy apukát alakít, aki Ancona leggazdagabb polgára, csak erről nem vesz tudomást, nem mellesleg nem tud bánni a pénzzel, s a nőkkel sem. 

A színitanoda tanárai természetesen a Berzsenyi Dániel Főiskola színészhallgatóira is figyelnek, képzik őket.

Zsurzs Kati rendező, a Gór Nagy Mária Színitanoda tanára elmondta: a szombathelyi diákok már több alkalommal jöttek Budapestre előadásra, jól érezték magukat, megnézték óráinkat, foglalkozásokon is részt vettek.

A két intézmény közti kapcsolattól a szombathelyi színészképzés megalapozását várja a főiskola.