Hírek

Nem okozott gondot a hóolvadás

2005. március 30., 15:01
Ha a közigazgatási rendszer átalakul, akkor a honvédelmi törvényt módosítani kell - hangzott el a mai tájékoztatón dr. Patyi Sándor dandártábornok, a Honvédelmi Minisztérium Védelmi Hivatalának főigazgatójának előadásában a Vas Megyei Védelmi Bizottság soros ülésén. Az értekezleten beszámoltak az eltelt időszakban végzett munkáról, és meghatározták az idei feladatokat.

Magyarország védelmi politikája és rendszere NATO-kompatibilis, ugyanis a szövetség válságreagálási rendszerét vették alapul, amikor kidolgozták a Polgári Védelem feladatkörét.

Dr. Patyi Sándor dandártábornok, a Honvédelmi Minisztérium Védelmi Hivatalának főigazgatója elmondta: az ország biztonság - és védelempolitikája figyelembe vette a NATO elképzelését, ezt követi, a kihívásokat, kockázatokat komplex módon kezeli.

A katasztrófahelyzet nem ismer határokat, így a válságkezelésnek is nemzetközi összefogással kell működnie. Magyarországon a honvédség ilyen célra igénybe vehető létszáma a sorállomány megszűnésével nagy mértékben csökkent, ezért az állampolgárokra is számítanak az elhárításban tevékenykedő szervezetek. Vas megyében tavaly nem volt szükség rendkívüli intézkedésekre, idén azonban már igen.

Csikós-Nagy József, a Vas Megyei Védelmi Bizottság titkárra tájékoztatott: a tél kezdete száraz volt, január végén viszont nagy mennyiségű hó esett, 26-án például olyan helyzet alakult ki, amelyről első pillanatban úgy ítélte meg a közlekedési szakember, hogy komoly probléma várható.

Később a hó hirtelen olvadásától tartottak a szakemberek. Március 15-én mindössze 30 cm-rel maradt el a Rába vízszintje a kritikustól. A Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője szerint az olvadás optimális körülmények között zajlott, így nem sehol sem okozott gondot.

Illúzió mesterei