Hírek

Közlekedik a Piroska utódja

2005. április 05., 09:12
Néhány hete új szerelvény közlekedik a vasi megyeszékhely és Hegyeshalom között. A szombathelyi MÁV Vasjármű Kft-ben kifejlesztett BZ ikerkocsi prototípusát február elején mutatták be. A vadonatúj mozdony a köznyelven csak Piroskaként emlegetett járműre hasonlít. A kényelmes ülésekkel ellátott, légkondicionált szerelvény közel száz utast tud egyszerre szállítani.

A korszerű szerelvény egyelőre kísérleti jelleggel Szombathely és Hegyeshalom között közlekedik. A szakemberek szerint az eltelt egyhónapos próbaidő tapasztalatai kiválóak.

Németh István, a MÁV Rt. Szombathelyi Területi Képviseletének mb. területi vezetője elmondta: ahhoz, hogy más vonalakon is elinduljon a BZ-mozdony, annak egyik feltétele, hogy ne csak ez az egy ikerkocsi legyen.

Erre adottak az esélyek, mert mint a MÁV területi vezetője hozzátette: a következő években harminc darabot szándékozunk beszerezni.

A jármű 120 millió forintba kerül, így a vasúttársaságnak az elkövetkező három évben összesen 3 és fél milliárd forintra lesz szüksége a fejlesztéshez.

Illúzió mesterei