Hírek

Négy osztály indul Kőszegen

2005. április 21., 08:54
Rendkívüli ülésen döntötte el a kőszegi képviselő-testület, hogy szeptemberben a két önkormányzati iskolában összesen négy osztály indulhat. Ez ellentmond egy korábbi határozatnak, amely az alsó tagozatos osztályok minimális létszámát húsz főben állapította meg. Egyelőre azonban úgy tűnik, hogy csak három osztályra lenne elegendő jelentkező.

A beiskolázás előtt a kőszegi polgármesteri hivatal regisztrációs bejelentkezéssel mérte fel, hogy hány gyermeket akarnak a szülők az önkormányzat által fenntartott két iskolába íratni. A városban összesen 74 kisiskolás kezdené a tanévet a két intézményben. Az egyikbe 40, a másikba pedig 34 gyerek jelentkezett, ebből 24-en a nemzetiségi osztályba. Ez azt jelenti, hogy a másik osztályban csak 10 diák maradna. Egy korábbi helyi rendelet 20 és 26 fő között határozta meg az létszámot.

Kuntner Ferenc, Kőszeg polgármestere elmondta: - Jelenleg sok a túlórában ellátott feladat. Gyakorlatilag ezeket kellene egy főállású tanárral elláttatni, azaz nem túlóraként kifizetni.

A polgármester szerint így nem kellett volna az induló osztályok számának csökkentése miatt pedagógust elbocsátani, viszont az önkormányzat 1,8 millió forintot takaríthatott volna meg egy évben.

Illúzió mesterei