Hírek

Építési vállakozók a vádlottak padján

2007. január 19., 14:29
Foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés miatt ültek a vádlottak padján egy építőipari vállalkozás dolgozói. Mint arról az eset bekövetkeztekor mi is beszámoltunk, 2005. augusztusában a Fő tér 13-as számú ház udvari épületrészének felújításakor egy munkás lezuhant egy 6 méter magas állványról, később pedig a kórházban belehalt sérüléseibe.

Az 53 éves román férfi az állvány felső, harmadik szintjén javította a vakolatot. Ehhez azonban ki kellett hajolnia, így nekitámaszkodott egy végzáró deszkának. Ez az elem kiszakadt a férfi hat méteres magasságból fejjel zuhant a földre. A munkabiztonsági felügyelőség szerint az állvány rögzítése nem volt megfelelő.

Azt is megtudtuk, hogy nem dolgozhatott volna a munkás az álláson addig, amíg azt át nem vizsgálják. Az is felmerült, hogy egy kőműves küldte fel a magasba a végül szerencsétlenül járt férfit. A bíróság több tanút és szakértőt hallgatott meg már az ügyben, amelyben várhatóan február közepén hozza meg ítéletét.

Gubás Gabi Agora Szombathely