A megbeszélésen részt vett Jesolo város polgármestere, a partneriskola igazgatója, és a térség turisztikai irodájának vezetője. Kiemelték, hogy a jövőben számítanak a nyugati régióval való idegenforgalmi együttműködésre. Az olasz város a nyári vakáció idején egyre több nyugat-dunántúli turistát vár, Itália északi tartományaiból pedig régiónk fogadhatná a gyógyvizeinket kedvelő taljánokat.
Martin Alessandro, Jesolo turisztikai igazgatója elmondta: a magyar piac vonzó az olaszok számára, ezért helyeznek nagy hangsúlyt az idegenformalomban rejlő lehetőségekre. A kedvelt tengerparti településen évente őt és félmillió turista fordul meg. A helyi idegenforgalmi iskola tanulói magas képzésben részesülnek, a csere diákprogrammal nemcsak az idegen nyelvet, de a szakmát is hatékonyabban sajátíthatják el a magyar és az olasz fiatalok.
Prof. Ilario Ierace a helyi Elena Cornaro Középiskola igazgatója közölte: ma délelőtt aláírtak egy megállapodást a szombathelyi iskola igazgatójával, amely a diákok cseréjéről szól, így a nyelvet és a szakmát is jobban elsajátíthatják a vendéglátós tanulók.






























