Az idei blommolás James Joyce Fő téri szobra előtti barátságos kézfogással kezdődött. A Bloomsday a város ma már egyik legnagyobb kulturális fesztiválja. James Joyce nagysikerű könyvének szombathelyi szereplője, Virág Lipót világszerte ismerté tette a vasi megyeszékhely nevét.
Brendan McMahon magyarországi nagykövet elmondta: - Ha valaki meghallja Szombathely nevét, felkapja a fejét, csodálkozik, hogy milyen kapcsolat van Írország és Szombathely között.
A Fő tér 40-41. számú ház, ahol az 1800-as években a Blum-család lakott, jövőre várhatóan zarándokhellyé válhat, 2006-ban ugyanis nemzetközi irodalmi konferenciát rendeznek Szombathelyen.
Dr. Ipkovich György polgármester tájékoztatott: - Szombathely és Budapest együtt ad majd otthont a nemzetközi találkozónak.
A konferenciára mintegy félezer Joyce-kutatót várnak, akik remélhetőleg ismét felhívják a világ figyelmét Szombathelyre, úgy, ahogy azt százegy évvel ezelőtt Virág Lipót tette.





























