Gasztonyi János, a Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület főtitkára elmondta: - A verseny elődje a méltán népszerű Savaria Kupa, amely tíz éven keresztül Európa legrangosabb korosztályos viadala volt.
Az egyéni versenyen kadett és serdülő kategóriában, mindhárom fegyvernemben - párbajtőrben, tőrben és kardban - is pástra léptek a vívók. A magyarok közül szerepeltek a több évtizedes hagyományokkal rendelkező egyesületek, így a Honvéd, a Vasas, az MTK és a szombathelyi vívóakadémia sportolói.
Dr. Győrvári Sándor, a Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület elnöke tájékoztatott: -
Nagy reményeink nincsenek, de azért a nyolc közé jutást megcéloztuk.
A kétnapos versenyen a magyar vívók hét elsőséget szereztek. A szombathelyiek közül Vecsey Dénes érte el a legjobb eredményt, fiú párbajtőr kadett kategóriában a 3. helyet sikerült megszereznie, ugyanitt Pásti Tamás a 7. lett.





























