Hírek

Pingvinek közösen a zalaiakkal

2005. október 18., 11:12
Idén sem láthatjuk hazai pályán játszani a Szombathelyi Pingvinek jégkorongcsapatát: a tavalyi szezonhoz hasonlóan ezúttal is a zalegerszegi fedett csarnokban lépnek jégre a fekete-fehérek. Az ifjúsági korosztályban játékoshiány miatt közös együttest indított Szombathely és Zalaegerszeg, ám a szombathelyi gárda vezetői nem tervezik, hogy végleg a zalai megyeszékhelyre költöznek.

Évek óta tartó huzavona után a zalaegerszegi fedett jégpályán talált otthonra az egyelőre utánpótlás-nevelésre koncentráló egyesület. A szombathelyi sportbarátoknak ötven kilométert kell autózniuk ahhoz, hogy láthassák kedvenceiket.

Az ifjúsági korosztályban játékoshiány miatt közös csapatot indított Szombathely és Zalaegerszeg, ennek ellenére a csapat vezetői nem tervezik, hogy végleg a szomszédos megyeszékhelyre költöznek. A kitartó utánpótlásnevelő munka eredményeként a különböző korcsoportokban induló Szombathelyi Pingvinek egyre jobb eredményeket érnek el, így elkezdték a felzárkózást a nagy hagyományokkal rendelkező jégkorongcsapatok mögé.

Gubás Gabi Agora Szombathely