Hírek

Nem akadály a hideg

2005. december 20., 12:27
Az időjárás egyelőre nem akadályozza a sárvári Nádasdy vár falainak és öt bástyájának felújítását. A Regináis Operatív Program támogatásával történő építkezés az egyik legnagyobb turisztikai vonzerő-fejlesztés a Nyugat-dunántúlon, amely ugyan non-profit jellegű beruházás, ám a gazdaságra feltehetően élénkítő hatással lesz.

A kivitelező október 4-étől dolgozik már a várfalakon. A cég hét ajánlattévő közül nyerte el az 550 millió forintba kerülő felújítási munkát. Az építkezést 2006 decemberére kell befejezni, állandó műemléki felügyelet mellett. Süle Tiborné, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság Szombathelyi Kirendeltségének vezetője elmondta: - A Regionális Opreatív Fejlesztési Program segítségével történik meg az öt bástya és az összekötő falak helyreállítása a melléképületekkel együtt.

Az öt bástyát kívülről és belülről egyaránt megerősítik, rekonsturálják. A helyreállítandó falszakasz hossza 476 méter, az épületegyüttes 872 négyzetméterrel növeli a vár jelenleg meglévő területét. A munka az eredetileg tervezett időponthoz képest csak később kezdődhetett el a közbeszerzési eljárás elhúzódása miatt. Mészáros György, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság Beruházási Főosztályának  projektvezetője tájékoztatott: - A várfal több pontján ponyvák alatt végzik a dolgozók a feladatokat.

A 780 millió forintos keretből a mostani munkálatokra 550 millió forintot fordítanak. A fennmaradó összeget a víz-, csatorna-, és esővízelvezető rendszer teljes cseréjére akarják fordítani, mivel ezek hiányában a felújított részek megóvása veszélybe kerülhet.

Gubás Gabi Agora Szombathely