Hírek

Fedél nélküliek karácsonya

2005. december 21., 08:44
A szombathelyi segítő szervezetek idén is azon munkálkodnak, hogy szebbé tegyék a szociálisan rászorultak és hajléktalanok karácsonyát. A lakosságtól és az intézményektől érkezett pénz-, és tárgyi adományokat folyamatosan juttatják el a rászorultaknak.

Közel 100-120 hajléktalan karácsonyozna Szombathelyen a szabad ég alatt, vagy ki tudja hol, ha a segélyszervezetek nem dolgoznának azon, hogy szebbé tegyék a fedél nélküliek ünnepét is. Ahogy mindig, idén karácsonykor is meleg étel és ajándék várja az otthontalanokat a Savaria Rehab-Team Kht. központjában. Stankovics Erika, a Savaria Rehab-Team Kht. hajléktalanokat ellátó részlegének vezetője elmondta: - Az elmúlt évek hagyományainak megfelelően, december 24-én mindenkit várunk itt a házban. Délután 14 órakor egy közös karácsonyi ebédre szeretnénk mindenkit megvendégelni, és próbálunk mindenkinek egy kis ajándékot is adni.

A szociálisan hátrányos helyzetben lévő családoknak folyamatosan osztják az összegyűlt adományokat: ételt, ruhát, játékot. A Magyar Vöröskereszt munkatársai karácsonyi műsorral kedveskednek a beteg gyerekeknek és nyugdíjasoknak vidéken is. Poór László, a Magyar Vöröskereszt Vas megyei titkára tájékoztatott: - Most, hogy a karácsony finisébe érkeztünk, szinte minden napra jut egy program. A falvakban vöröskereszteseink az önkormányzatokkal együttműködve szervezik az idősek karácsonyát.

December 22-én, a Köszönet Napján a Vöröskereszt megajándékozza a fogyatékos gyermekeket, és karácsonyi műsort adnak a börtönben is.

Gubás Gabi Agora Szombathely