Hírek

Pályakezdők igényelhetik

2006. január 18., 20:14
Október elsejétől országosan mintegy 9500-an kérték az ún. START-kártyát, amely a pályakezdők elhelyezkedését segíti. Az igényléshez szükséges adatlapokat az adóhivataloknál lehet beszerezni. A kártyára jogosult minden 25 év alatti, illetve felsőfokú végzettséggel rendelkező 30 év alatti pályakezdő.

A munkáltatónak jelentős kedvezmények járnak, ha START-kártyás pályakezdőt foglalkoztat. Ezek bizonyos jövedelmhatárig érvényesek, pályakezdőknél a minimálbér másfélszereséig, diplomás pályakezdőknél pedig a minimálbér kétszereséig.

Exner Miklósné - osztályvezető, Jogi és Tájékoztatási Osztály, APEH
"A jelentősége az, hogy a 29 százalékos tb-járulék, a tételes egészségügyi hozzájárulás és a munkáltatói járulék helyett egy kedvezményes 15 százalékos tb-járulék befizetési kötelezettség terheli a foglalkoztatót."

A munkáltató, ha START-kártyás munkaerőt vesz fel, be kell jelentenie az APEH-nak, így két éven át lesz jogosult a kedvezményekre.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely