Hírek

Kemény János a fináléban

2006. február 03., 16:33
Három napja csattognak a pofonok a debreceni ökölvívó tornán. Az idén ötvenedik alkalommal rendezték meg a Bocskai István Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyt, ahol hét vasi bunyós is a kötelek közé lépett. Péntek délután versenyzett Kemény János, a Haladás-Novák Box Club 57 kg-os öklözője, aki bejutott a döntőbe.

Tizenöt ország közel 130 versenyzője nevezett a rangos ökölvívó tornára. A vasiak közül nincs már versenyben Bödei Gábor és Lakatos Márk, előbbi pontozásos vereséget szenvedett, míg utóbbi feladta a küzdelmet. Péntek délután lépett a kötelek közé a Haladás-Novák Box Club 57 kg-os öklözője, Kemény János, aki előbb moldáv majd német versenyzőt győzött le. A mai, harmadik mérkőzést is sikerrel vette, s román ellenfelét legyőzve bejutott a döntőbe.

A kőszegi Hódosi Zsolt szoros viadalban két ponttal kapott ki román ellenfelétől, így ő befejezte a versenyt. Az esti órákban lép a ringbe közé Szili István, akinek indiai boxolót kell legyőznie a fináléba jutásért Európa egyik legerősebb mezőnyét felvonultató tornáján.

Gubás Gabi Agora Szombathely