Hírek

Cukor, chips vagy magos kifli

2006. március 07., 12:02
Március 1-jétől bezárhatják azokat az iskolabüféket, ahol nem egészséges termékeket árulnak. Az Oktatási Minisztérium rendeletben mondja ki, hogy a cukros üdítőket, chipseket, csokoládékat száműzni kell a polcokról, helyettük rostos ivóleveket, magos pékárut és tejterméket árulhatnak a kereskedők.

Lejárt a türelmi idő: mostantól alma, aszalt gyümölcsök, tejtermékek kerülhetnek az iskolabüfék polcaira chips, édesség és cukros italok helyett. A Bolyai iskola a minisztériumi ajánlás alapján dolgozta ki saját stratégiáját a kötelező változtatásokra. Az egészséges életmódra kívánják felhívni a diákok figyelmét. Dr. Lenner Tibor, a Bolyai János Általános Iskola és Gimnázium igazgatója elmondta: - A kínálatot plakátokkal, egyéb szóróanyaggal népszerűsítjük, hogy a gyerekek lássák, és kérjék az iskolabüféstől.

Tejtermékből, gyümölcsökből, salátákból és rostos ivólevekből nagyobb lesz a választék, az árak azonban konszolidáltak maradnak. A gyerekek többsége szívesen vásárolja az új termékeket. Bujtás Józsefné üzemeltető tájékoztatott: - Pékáruból is vannak magos és teljes kiőrlésű áruink, szeretik a diákok, mert nincs már belőle egy darab sem.

Az iskolai egészséges táplálkozás azonban nem elég. Fontos, hogy a gyerek otthon is jó példát lásson, hiszen ha a tejtermékek, gyümölcsök hiányoznak az étrendjéből, az iskolabüfében sem ezeket fogja keresni.

Gubás Gabi Agora Szombathely