Hírek

Ajándék kőszegi óvodásoknak

2006. június 22., 12:51
Kevés pénz jut az óvodákban játékok vásárlására. Az olcsóbbakat minőségi problémák miatt évente cserélni kellene, erre azonban sokszor már nem futja a költségvetésből. Ezért is örültek annyira a kőszegi Újvárosi Óvodában a nem várt ajándékoknak.

Az Összefogás Kőszegért Egyesület minden kőszegi óvodát meglátogat a napokban, persze nem üres kézzel. Labdák, pingpong-ütők, hinták, de úszógumik is előkerültek a csomagokból.

Harkai Norbert - elnök, Összefogás Kőszegért Egyesület
"Arra gondoltunk, hogy nyáron a vakációt is az óvodában töltő gyerekekre is gondolunk. Négy óvodát érint a programunk. Feltöltjük játékokkal, hintákkal, labdákkal, sportszerekkel az óvodákat, hogy megkönnyítsük a gyerekek nyári itt tartózkodását."

Az Újvárosi Óvodába 125 kisgyermek jár. A nyarat valamivel kevesebben töltik itt a szülők szabadsága miatt. A közel 25 ezer forint értékű ajándékjáték nagy segítség az intézménynek, és nagy öröm a kicsiknek.

Regéné Kenyeri Ágota - intézményvezető, Újvárosi Óvoda
"A költségvetésünkből nagyon minimális mennyiséget tudunk vásárolni. A szülői támogatásokból, a maradék pénzből szoktunk játékot vásárolni."

A ládák egy pillanat alatt kiürültek. Ebédidő ide vagy oda, most senki sem volt éhes. A gyerekek azonnal kipróbálták a vadonatúj játékokat.

 

 

Gubás Gabi Agora Szombathely