A valószínűsíthető körbeverések miatt 13 pontos győzelmre lett volna szüksége a magyar csapatnak a biztos továbbjutáshoz. A kapitány nem lehetett nyugodt az első percekben, hiszen tanítványai sokáig nem találtak a gyűrűbe. Az első negyed 17:11-es magyar vezetéssel zárult, 23:11-nél pedig már megvolt a hőn áhított különbség is. Ekkor azonban a vendégek 3 perc alatt megdupláztak addigi pontjaikat.
A félidei 7 pontos magyar vezetés mindenesetre reménykeltő második játékrészt sejtetett. Nem játszott jól, de keményen küzdött a magyar gárda, főleg Császár Andrea pontjaival sikerült növelni a különbséget. A beloruszok azonban mindig vissza tudtak zárkózni a kritikus pillanatokban. Három perccel a vége előtt 54:39 állt a táblán, itt azonban valami elszakadt.
A hátralévő időben már nem született magyar pont, míg a fehéroroszok 8 egységet szorgoskodtak össze. Így alakult ki az 54:47-es végeredmény, ami azt jelenti, hogy ha az utolsó fordulóban a gárda Szombathelyen legyőzi az eddig nyeretlen bolgárokat, kijuthat az olaszországi Eb-re. Ehhez azonban az is kell, hogy a már továbbjutott görögök győzni tudjanak Fehéroroszországban, úgyhogy lehet számolgatni.





























