Hírek

Állatok világnapja

2006. október 03., 13:24
Október 4-e világszerte az állatok napja. Ez alkalomból ma kétnapos esemény kezdődött a skanzenben: a Kerekerdő Alapítvány és a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága munkatársai látványos, érdekes szabadtéri programra várják az érdeklődőket kedden és szerdán délután 5 óráig.

Az állatok védőszentje Assisi Szent Ferenc, ezért halálának napja, október 4-e világszerte az állatok napja. Közel tíz éve a Vasi Múzeumfaluban is megemlékezhetünk a jeles alkalomról. Idén kétnapos programon játszhatnak, láthatnak, tanulhatnak újdonságokat az óvodások, iskolások.

A látogatók megismerhetik a halakat, mangalicákat, libákat, teheneket, kecskéket, lovakat, rackajuhokat simogathatnak, érdekes előadásokon, vetélkedőkön vehetnek részt. Megtudhatják például, hogy a pásztorok hangszere, a furulya hogyan készül.

A rendezvény szerdán délután 5 óráig várja a családokat, csoportokat, egyéni érdeklődőket a skanzenben.

 

Gubás Gabi Agora Szombathely